Jouw #1 Ferry Reisgids - Ervaringen, tips en handige kaarten voor 345 ferry routes in 31 landen.

Top 50 passagiershavens in Europa

Deze dataset is een combinatie van de statistieken van Eurostat[1]Eurostat: Passagiers Data EU en de gegevens van passagiers uit 2021 uit de UK[2]Gov. UK: Jaarlijkse passagier gegevensgegevens. Messina is voor de tweede keer op rij de drukste passagiershaven van Europa. Als je puur naar het internationale ferryverkeer kijkt, is de verbinding Helsingborg – Helsingor tussen Zweden en Denemarken de drukste passagiers route.

# 2021HavenLand20202021Verandering
1MessinaItaly7.7198.2326,65%
2Paloukia SalaminasGreece5.7305.9644,08%
3PeramaGreece5.7305.9644,08%
4PeiraiasGreece4.3675.84233,78%
5Palma MallorcaSpain3.6265.66956,34%
6NapoliItaly5.2924.571'-13,62%
7Mgarr, GozoMalta3.7744.45217,97%
8StockholmSweden1.9064.425132,16%
9Santa Cruz de TenerifeSpain2.8614.25048,55%
10CirkewwaMalta3.7744.0878,29%
11HelsingborgSweden3.5624.00912,55%
12HelsingørDenmark3.5483.98512,32%
13SplitCroatia2.5233.74548,43%
14HelsinkiFinland4.7543.737'-21,39%
15TallinnEstonia4.3313.475'-19,76%
16DoverUK4.3763.090'-34%
17Sjællands OddeDenmark2.5063.08122,94%
18ÅrhusDenmark2.4363.00723,44%
19PiombinoItaly2.5942.87010,64%
20Isola d' ElbaItaly2.3842.71213,76%
21PuttgardenGermany2.3292.69615,76%
22OlbiaItaly2.0872.69629,18%
23RødbyDenmark2.3312.68615,23%
24LivornoItaly1.7362.42139,46%
25CalaisFrance3.2692.388'-26,95%
26YstadSweden2.0182.37317,59%
27CapriItaly2.7142.088'-23,07%
28ZadarCroatia1.6092.08129,33%
29IschiaItaly2.6452.048'-22,57%
30EsbjergDenmark1.8101.9216,13%
31FanøDenmark1.8101.9216,13%
32IgoumenitsaGreece1.2351.87451,74%
33NorddeichGermany1.6881.8288,29%
34PrekoCroatia1.4181.78225,67%
35RønneDenmark1.6161.7568,66%
36GotlandSwedenN/A1.727N/A
37RostockGermany1.3641.68823,75%
38KorculaCroatia1.1221.67949,64%
39GenovaItaly1.3861.67020,49%
40NorderneyGermany1.4601.61310,48%
41SupetarCroatia1.1681.59736,73%
42ParosGreece8811.59480,93%
43TrapaniItaly1.5591.5942,25%
44JablanacCroatia1.0731.57346,60%
45KuivastuEstonia1.4091.55610,43%
46VirtsuEstonia1.4091.55610,43%
47ToulonFrance1.1251.52735,73%
48EgadiItaly1.4671.5243,89%
49CresCroatia1.0381.48042,58%
50BastiaFrance1.1121.47032,19%

Binnen de dataset van Eurostat vonden we enkele fouten, daarom moesten we een paar aanpassingen doen: We verwijderden de ‘regionale' Italiaanse gegevens die deel uitmaakten van de dataset. Italië combineert soms havengegevens binnen groepen eilanden, die gegevens hebben we in dit bestand bewaard. (Egadische Eilanden bijvoorbeeld)

Veel Nederlandse passagiersgegevens lijken jammer genoeg te ontbreken. De waddeneilanden lijken niet goed verbonden (denk een fout tussen CBS en Eurostat). De Dover-verbinding was de enige Britse haven met meer dan 1.000.000 passagiers per jaar in 2021. Deze lijst is exclusief cruisereizigers.

Drukste passagiershavens in 2022

In 2022 verwachten we dat Dover, Tallinn en Calais een sterkere (top)positie hebben in de top 50. Andere Britse havens zoals Portsmouth en Holyhead zullen in 2022 ook weer in deze top 50 verschijnen, maar niet zoals voorheen. Eemshaven zal volgens ons deze top 50 niet gaan redden, zou ook wel bijzonder zijn in het eerste actieve jaar! =)

Bronnen

PO Ferries banner rectangular

Geen reacties

Laat een reactie achter

FerryGoGo
Logo