Jouw #1 Ferry Reisgids - Ervaringen, tips en handige kaarten voor 345 ferry routes in 31 landen.

Top 20 Landen Passagiersvervoer via Water in Europa

De 20 grootste landen uit Europa op basis van ferry vervoer via het water. Een top 20 waarbij Italië al jarenlang bovenaan staat (Denk hierbij aan Elba, Sardinië en Sicilië) en de corona crisis een enorme impact heeft gehad. Griekenland is het 2e Land en daarna volgt Denemarken.

Top 20 EU Passagiersvervoer te water

#Land20192020Krimp / Groei
1Italië220413000120036000-84%
2Griekenland4569700029296000-55%
3Denemarken3651800020038000-82%
4Zweden3110500019109000-62%
5Duitsland2914600013229000-120%
6Kroatië2015800010530000-91%
7Frankrijk169200009235000-83%
8Spanje206490008334000-147%
9Finland189810007808000-143%
10Estland185210007006000-164%
11Malta123320006307000-95%
12Noorwegen74020004181000-77%
13Polen63650001893000-236%
14Nederland22790001662000-37%
15Ierland2010000967000-107%
16Portugal2645000814000-224%
17Letland37100054100031%
18Litouwen1032000435000-137%
19Turkije343000308000-11%
20België1612000307000-425%

* Data van Eurostat & Data van Ec Europe: Country level – passengers (excluding cruise passengers) transported to/from main ports
** In Nederland duurt het vaak nog even voordat data echt daadwerkelijk binnen is en gebruikt kan worden op Europees gebied kan je daar nog wel een jaartje achteraan plakken. Laatst zagen we wel een wijziging bij Eurostat en kwam er nieuwe data binnen van de grootste landen op het gebied van passagiersvaart in Europa uit 2020. Nederland hangt ergens in de bodem, maar dit komt mede doordat de data in Nederland niet goed aangeleverd lijkt te zijn.

Italië al jaren de grootste

Mede door de vele ferries die vanuit Italië naar Sicilië en Sardinië vertrekken is Italië al jaren het grootste ferry land van Europa. België staat nu nog op plaats 20 maar zal door het sluiten van de ferry verbinding tussen Hull & Zeebrugge zelfs niet meer voorkomen in deze lijst van grootste ferry landen van Europa. Nederland zal nog wel wat kunnen stijgen als de nieuwe & populaire lijn van Nederland naar Noorwegen opgenomen wordt in de data.

Nederlandse data lijkt de waddeneilanden te missen

Nederland staat laag op deze lijst, iets wat best opvallend is. Als je kijkt naar de kwartaaldata die Nederland aanlevert aan de EU dan lijkt het er ook op alsof de verbindingen tussen de waddeneilanden helemaal niet worden meegenomen. Dit terwijl bijvoorbeeld Duitsland dit wel goed met passagiers bewegingen naar Borkum:

Harlingen met 0 passagiers overtochten? Misschien moeten ze eens wat data aan de EU gaan aanleveren.
Borkum staat wel bij de Duitse data uit de EU.

Het kan zo maar het geval zijn dat iemand op de statistieken afdeling van het CBS of bij de Europese Unie aan het slapen is. Ook vonden wij de data bij het CBS / Statline zeer summier. Op dit vlak lopen wij ook achter op Europees niveau.

Letland 31% Groei

Letland is het enige land dat meer passagiers heeft verwerkt dan in 2019. Kan te maken hebben met de vele nieuwe verbindingen die daar de afgelopen jaren gestart zijn.

PO Ferries banner rectangular

Geen reacties

Laat een reactie achter

FerryGoGo
Logo